V sobotu 12. března 2016 se uskutečnil poslední finálový závod Orlického poháru v Říčkách v Orlických horách. Z celkových šesti závodů se odjelo závodů pět. Pouze v Českých Petrovicích počasí neumožnilo závod uskutečnit. Za zimního počasí se závěrečný závod velmi vydařil. Odjelo ho přes 240 mladých lyžařů od přípravek až po starší žáky. Od kategorie mladších žáků se jely dvě kola. V tomto silně obsazeném závodě se našim lyžařům podařilo zajet dobré výsledky, což se projevilo na celkovém hodnocení celého poháru. Z pěti našich závodníků se nejlépe umístila Michaela Mazáková v kategorii předžaček, která obsadila 3. místo a celkově skončila také na 3. místě. Jakub Babor v přípravce hochů obsadil 6. místo a celkově skončil na 8. místě. David Novák v předžácích obsadil 7. místo a celkově 12. místo. Petra Nováková v mladších žačkách skončila na 4. místě a celkově obsadila 5. místo a Jan Mazák v mladších žácích upadl v prvním kole a celkově skončil na 5. místě. Poděkování si během letošní zimy zaslouží pořadatelé všech závodů. Skol Milan