Občanské sdružení SKI KLUB Šumperk má dlouholetou úspěšnou sportovní více než padesátiletou tradici. Jeho členové formou brigád vybudovali postupně lyžařský areál na Červenohorském sedle. SKI KLUB Šumperk, o.s. se věnoval a věnuje sportovní činnosti mládeže, kde bylo dosaženo velké množství sportovních úspěchů.

Z historie…

Lyžařské aktivity v poválečném období – Sokol Železničář Šumperk, lyžaři v této době byli všestranní. Např. skupina lyžařů kolem Ivo Kožnárka lyžovala na Vřesové Studánce, jiní skákali na skokanském můstku.

1955: v tomto období, ačkoli ještě nebyl vybudován žádný lyžařský vlek, lyžovalo se na ČHS podél skokanského můstku, který byl vybudován již za 1. republiky německým lyžařským klubem.

Sezóna 1955/56: počátek závodního lyžování na ČHS, lyžaři se sdružovali v TJ LOKOMOTIVA, předseda: Dr. Kuba, závodníci: Rudolf Paula, Svatik Šváb, Ivo Kožnárek, Zdeněk Cikryt, Milan Kalivoda, Jiří Šváb, Hubert Uhmann, Petr Šmerda, Karel Pecháček.

Začaly se kácet stromy na červené sjezdovce, započal rozvoj lyžařského areálu na ČHS. Lyžaři začali využívat dnešní klubovou chatu.Rok 1956: první závod ve slalomu na černé sjezdovce, ve sjezdu na červené sjezdovce.

Sezóna 1956/57: započala postupná úprava černé sjezdovky, která byla v té době po cestu „Pekárku“ holá, začaly se likvidovat pařezy.

Jaro 1958: započata výstavba lyžařského kotvového vleku („černá sjezdovka“), a dokončena ve stejném roce.

    

Rok 1959: rekonstrukce lyžařského skokanského můstku podél černé sjezdovky, nadšený budovatel pan Bezděk, skokani pod vedením dr.Stejskala: např. Poisl, Žižka a další. Po této rekonstrukci je za největší závod ve skocích na lyžích považován Armádní přebor, který vyhrál pozdější olympijský vítěz Jiří Raška.

70.léta: výstavba vleků na jižních svazích.

Ze současnosti…

Nyní patří lyžařský areál na Červenohorském sedle mezi největší středisko nejen v Jeseníkách, ale i na Moravě. Je jedinečný rozmanitostí terénu, který uspokojí veškeré skupiny lyžařů. Lyžařský areál je rozdělen na severní a jižní svahy. Jižní svahy se čtyřmi lyžařskými vleky jsou určeny zejména pro začínající lyžaře. Všechny svahy jsou zde propojeny. Můžete zde navštívit lyžařskou školku, kde se Vám budou věnovat lyžařští i snowboardoví instruktoři. Pro milovníky překážek a skoků je zde snowpark, který je pravidelně upravován. Severní svahy jsou určeny i pro ty nejnáročnější lyžaře. Všehny sjezdovky v počtu pěti jsou rovněž propojeny. Zde je možno využít pěti lyžařských vleků. Celková přepravní kapacita za jednu hodinu je 5500 osob. Velmi krátké době vybudujeme novou sjezdovku pro náročné lyžaře a moderní sedačkovou lanovku.