Podobně jako před týdnem se v sobotu 5. března 2016 uskutečnil veřejný závod žactva v obřím slalomu v Petříkově na sjezdovce „KASTE I“. Za velice příjemných podmínek, teplota lehce pod nulou, čerstvý sníh, téměř jasná obloha, se náš tým ve složení Březinová Dana, Březina Jiří, Babor Jakub a Mazáková Michaela zúčastnili tohoto tradičního závodu. Pista byla perfektně připravena a naši závodníci jako vždy plní odhodlání zopakovat skvělé výsledky z minulého týdne.

Jako jeden z prvních na trať obřího slalomu vyrazila Dana Březinová, která dosáhla s časem 49:94 v kategorii Myšačky skvělé první místo. Dalším našim závodníkem, který vyrazil na trať, byl Jiří Březina s časem 42:72. V kategorii přípravka obsadil třetí místo s časovou ztrátou 1:61 vteřin na vítěze, kterým se stal náš borec Jakub Babor. Stálice „Míša“ v kategorii předžactvo dívky, jako obvykle potvrdila své skvělé stabilní výkony stříbrnou medailí s časem 40:11, což znamenalo ztrátu 1:29 na o rok starší soupeřku Hruškovou Lucii.

Bohužel, díky nabitému sportovnímu programu sobotního dne se Dana a Jiří Březinovi museli s příjemnou atmosférou závodu rozloučit trochu dříve a tak jimi dosažené pozice nemohli být zdokumentovány snímači fotoaparátů. Za tuto situaci bychom se také rádi omluvili soupeřům a organizátorům závodu.

SKOL

„Trenér“ Jirka B.